Dlaczego warto wybrać wybrać panele laminowane?

Choć prawdziwe drewo ma swoich zażartych zwolenników, panele laminowane cieszą się coraz większą popularnością. Nie dzieje się tak bez przyczyny – oto najważniejsze powody dla których warto wybrać panele laminowane.

1. Duży wybór

W przypadku paneli laminowanych wzory i kolory ogranicza jedynie wyobraźnia producenta: do wyboru są ogromnej ilości gatunków drewna, wzory, tekstury, struktury powierzchni, barwy. Klient ma do dyspozycji bogatą ofertę, która pozwala mu dobrać dekor idealny do swoich potrzeb i oczekiwań.

2. Szybki i łatwy montaż i demontaż

W porównaniu do podłóg klejonych lub przybijanych montaż paneli jest błyskawiczny. Zasady prawidłowego układania są one dosyć proste i wyczytamy je w każdej instrukcji znajdującej się w paczce z panelami. Z podstawowymi umiejętnościami technicznymi z układaniem powinien poradzić sobie praktycznie każdy. Wiąże się to z oszczędnością pieniędzy za montaż oraz stosunkowo krótkim czasem układania.

 

3. Cena

Atrakcyjne cena to jedna z bardziej istotnych zalet dla przecietnego klienta – m2 podlogi wykonaniej z paneli podlogowych jest kilka razy tańszy niż m2 podłogi drewnianej. Dodatkowo szybki i tani jest również sam montaż.

4. Trwałośći i jakość

Nowoczesne panele laminowane o wysokiej klasie użyteczności dorównują konkurencyjnym pokryciom podlogowym: są odporne na ścieranie, uszkodzenia, plamy i odbarwienia

5. Łatwa pielęgnacja

Czyszczenie paneli laminowancyh jest bardzo proste. Zazwyczaj wystarczy tylko regularne odkurzanie oraz przetarcie raz na jakiś czas wilgotnym mopem. Aby dodatkowo zabezpieczyć podłogę i zwiększyć jej żytoność można wykorzystać specjalne środki czystości do paneli polecane przez producenta (więcej na temat pielęgnacji <link>).