Ekologia: Zielony jest w modzie

Nasz dom powinien być nie tylko piękny, ale zdrowy i bezpieczny dla naszych najbliższych. Dlatego taką wagę przykładamy do norm bezpieczeństwa. Wszystkie panele laminowane Sensa spełniają są testowane w zatwierdzonych laboratoriach i powszechnie spełniają wymogi minimalne. Spełniają też surowe wymogi kalifornijskich norm emisji CARB 2, a pod względem emisji formaldehydów z łatwością mieszczą się w klasie E1.

Podłogi Sensa są produkowane w samym sercu niemieckich lasów, w pobliżu miejsca pozyskania naturalnych surowców – udało nam się więc uniknąć dalekiego transportu materiału, którego koszty musieliby ponieść zarówno nasi Klienci jak i środowisko naturalne.

Panele laminowane Sensa powstają przy pełnym poszanowaniu zasad odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi i pochodzą tylko ze zrównoważonych, certyfikowanych upraw, co potwierdza certyfikat PEFC.

Fabryka, w której produkujemy panele podłogowe Sensa to nowoczesny kompleks o powierzchni 30000 metrów kwadratowych, wyposażony w 4 ultranowoczesne linie produkcyjne. Została zaprojektowana z myślą o dotrzymaniu najbardziej restrykcyjnych norm ochrony środowiska. Przy produkcji szczególny nacisk położono na ograniczenie emisji szkodliwych gazów – do atmosfery wypuszczana jest niemal wyłącznie para wodna.

lisc