Dlaczego warto wybrać panele laminowane?

Mimo, że prawdziwe drewno ma wielu zwolenników, to jednak panele laminowane cieszą się coraz większą popularnością. Nie dzieje się tak bez przyczyny – oto najważniejsze powody, dla których warto wybrać panele laminowane.

 

 

Duży wybór

W przypadku paneli laminowanych wzory i kolory ogranicza jedynie wyobraźnia producenta: do wyboru są ogromne ilości gatunków drewna, wzory, tekstury, struktury powierzchni czy barwy. Klient ma do dyspozycji bogatą ofertę, która pozwala mu dobrać dekor idealny do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

Łatwy i szybki montaż/demontaż

W porównaniu do podłóg klejonych lub przybijanych, montaż paneli jest błyskawiczny. Zasady prawidłowego układania są dosyć proste, dostępne w każdej instrukcji, znajdującej się w paczce z produktem. Z podstawowymi umiejętnościami technicznymi związanymi z układaniem paneli podłogowych powinien poradzić sobie nawet amator. To korzyści w postaci oszczędności pieniędzy (opłacenie fachowców) oraz stosunkowo krótki czas układania.

 

Cena

Atrakcyjna cena  jest jedną z bardziej istotnych zalet paneli. Koszt wykonania m2 jest kilkukrotnie niższy w porównaniu do m2 podłogi drewnianej. Dodatkowo szybki i tani jest również sam montaż.

 

 

Trwałość i jakość

Nowoczesne panele laminowane o wysokiej klasie użyteczności są liderem w porównaniu do konkurencyjnych pokryć podłogowych: odporne na ścieranie, uszkodzenia, plamy i odbarwienia.

 

Łatwa pielęgnacja

Czyszczenie paneli laminowanych jest bardzo proste. Zazwyczaj wystarczy tylko regularne odkurzanie oraz przetarcie raz na jakiś czas wilgotnym mopem. Aby dodatkowo zabezpieczyć podłogę i zwiększyć jej żywotność, można wykorzystać specjalne środki czystości do paneli polecane przez producenta.

Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy

Udostępnij

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej