Mimo, że prawdziwe drewno ma wielu zwolenników, to jednak panele laminowane cieszą się coraz większą popularnością. Nie dzieje się tak bez przyczyny – oto najważniejsze powody, dla których warto wybrać panele laminowane.

 

 

Duży wybór

W przypadku paneli laminowanych wzory i kolory ogranicza jedynie wyobraźnia producenta: do wyboru są ogromne ilości gatunków drewna, wzory, tekstury, struktury powierzchni czy barwy. Klient ma do dyspozycji bogatą ofertę, która pozwala mu dobrać dekor idealny do swoich potrzeb i oczekiwań.

 

Łatwy i szybki montaż/demontaż

W porównaniu do podłóg klejonych lub przybijanych, montaż paneli jest błyskawiczny. Zasady prawidłowego układania są dosyć proste, dostępne w każdej instrukcji, znajdującej się w paczce z produktem. Z podstawowymi umiejętnościami technicznymi związanymi z układaniem paneli podłogowych powinien poradzić sobie nawet amator. To korzyści w postaci oszczędności pieniędzy (opłacenie fachowców) oraz stosunkowo krótki czas układania.

 

Cena

Atrakcyjna cena  jest jedną z bardziej istotnych zalet paneli. Koszt wykonania m2 jest kilkukrotnie niższy w porównaniu do m2 podłogi drewnianej. Dodatkowo szybki i tani jest również sam montaż.

 

 

Trwałość i jakość

Nowoczesne panele laminowane o wysokiej klasie użyteczności są liderem w porównaniu do konkurencyjnych pokryć podłogowych: odporne na ścieranie, uszkodzenia, plamy i odbarwienia.

 

Łatwa pielęgnacja

Czyszczenie paneli laminowanych jest bardzo proste. Zazwyczaj wystarczy tylko regularne odkurzanie oraz przetarcie raz na jakiś czas wilgotnym mopem. Aby dodatkowo zabezpieczyć podłogę i zwiększyć jej żywotność, można wykorzystać specjalne środki czystości do paneli podłogowych polecane przez producenta.

Ocena użytkowników 4.00 na podstawie 1 głosów

Udostępnij

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej