Podłogi laminowane Sensa są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.

 

 

1. Wrogowie paneli, ilu ich jest?

Podobnie jak w przypadku desek czy parkietów, największym wrogiem paneli jest piasek, żwir oraz wszystko, co sypkie. Powinno się zwracać na to szczególną uwagę i strać się tego unikać. Pielęgnacja paneli laminowanych to przede wszystkim odkurzanie podłogi za pomocą miękkiej szczotki lub specjalnego mopa z nakładką do kurzu. Warto robić to regularnie – im rzadziej ostre drobiny piasku będą miały szansę ścierać ochronną warstwę laminatu, tym dłużej nam ona posłuży.

 

2. Co używać do czyszczenia?

Do mycia posadzki można użyć samej wody lub wody z dodatkiem środka do czyszczenia paneli laminowanych, który pomoże usunąć uciążliwe plamy. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze, mop lub ściereczka powinny być dobrze wyciśnięte, ponieważ nadmiar wody szkodzi panelom i może doprowadzić do ich pęcznienia. Podłóg laminowanych nie należy też szorować szorstkimi szczotkami ani woskować środkami do drewna. Do czyszczenia najlepiej stosować wyłącznie środki zalecane przez producenta. Agresywne detergenty i proszki dostępne w marketach mogą uszkodzić panele.

 

 

3. Co zrobić, jak przypadkiem coś rozleję?

Jeżeli zdarzy nam się coś rozlać, co jest praktycznie nieuniknione – musimy możliwie jak najszybciej to wytrzeć. Najlepiej sprawdzą się do tego papierowe ręcznikami lub inne dobrze chłonące wilgoć materiały. Natomiast, bardzo dobrym rozwiązaniem chroniącym przed miejscowym ścieraniem się laminatu jest stosowanie dywaników (np. pod fotele na kółkach w biurze). Najlepszą ochroną paneli laminowanymi przed otarciami nóg krzeseł, stołów jest podklejenie ich od spodu podkładkami gumowymi czy filcowymi.

 

Utrzymanie paneli laminowanych w dobrym stanie nie jest trudne i z pewnością stanowią jedne z najłatwiejszych w czyszczeniu pokryć podłogowych. Jeżeli zastosujemy się do powyższych rad, podłoga zachowa swoje piękno i będzie służyć nam znacznie dłużej.

Katalog

Pobierz najnowszy katalog paneli SENSA

Pobierz katalog

Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy

Udostępnij

Strona może wykorzysywać pliki cookies.
Szczegóły dotyczące przechowywania oraz dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej