Jak dbać o panele laminowane?

Podłogi laminowane Sensa są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, należy jedna pamiętać i kilku ważnych zasadach:

Podobnie jak w przypadku desek czy parkietów, największym wrogiem paneli jest piasek, żwir i wszystko, co sypkie, dlatego bardzo ważne jest, aby starać się jak najbardziej go ograniczyć. Tak więc pielęgnacja paneli laminowanych to przede wszystkim odkurzanie podłogi za pomocą miękkiej szczotki lub specjalnego mopa z nakładką do kurzu. Warto robić to regularnie – im rzadziej ostre drobiny piasku będą miały szansę ścierać ochronną warstwę laminatu, tym dłużej nam ona posłuży.

Do mycia posadzki można użyć samej wody lub wody z dodatkiem środka do czyszczenia paneli laminowanych, który pomoże usunać uciążliwe plamy. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze, mop lub ściereczka powinny być dobrze wyciśnięte, ponieważ nadmiar wody szkodzi panelom i może doprowadzić do ich pęcznienia. Podłóg laminowanych nie należy też szorować szorstkimi szczotkami ani woskować środkami do drewna. Do czyszczenia należy stosować wyłącznie środki zalecane przez producenta. Agresywne detergenty i proszki dostępne w marketach mogą uszkodzić panele.

Jeżeli zdarzy nam się coś wylać koniecznie szybko musimy to wytrzeć, najlepiej papierowymi ręcznikami lub innymi dobrze chłonącymi wilgoć materiałami.

Bardzo dobrym rozwiązaniem chroniącym przed miejscowym ścieraniem się laminatu jest stosowanie dywaników (np pod fotele na kółkach w biurze). Najlepszą ocroną paneli laminowanymi przed otarciami nóg krzeseł czy stołów, jest podklejenie ich od spodu podkładkami gumowymi lub filcowymi.

Jak widać utrzymanie paneli laminowancyh w dobrym stanie nie jest trudne i z pewnością są one jednym z najłatwiejszych w czyszczeniu pokryć podłogowych. Jeżeli zastosujemy się do powyższych rad podłoga zachowa swoje piękno i będzie służyć nam znacznie dłużej.